Miben vigyem magammal a tisztított vizet ?
Tudta-e, hogy:
- a palackozott italokban tárolási időtől és a műanyag palack minőségétől függőenmegjelenhetnek mikroműanyagok? Ez bizony nem vicc – kimutatták, hogy a 3-4 éves gyermekek szervezetében is igen magas már a mikroműanyagok mennyisége, pedig ők csak bevizsgált, nem bomló műanyagokkal találkozhatnak – elvileg.
- a műanyag palackok gyártása során olyan kémiai összetevők juthatnak a későbbi ivóvízbe, amelyek károsítják a szervezetet?
- az üres palackok majdnem 500 évig nem bomlanak le?
Éppen ezért nem ajánljuk, hogy kiürült ásványvizes flakonokba töltse a tisztított vizet, hiszen hiába környezetkímélőbb, mint minden alkalommal újat venni, de még így sem tekinthető optimális megoldásnak.
Miben vigyem magammal a tisztított vizet?
Az elegancia szerelmeseinek…
…az erős, boroszilikát üvegből készült kulacsok valók: ez egy olyan erősített üvegkulacs, ami egyrészt tökéletesen illeszkedő kupakkal és zárszerkezettel van ellátva (nem folyik egy csepp sem a táskába), másrészt ennek a típusnak van jellemzően a legformatervezettebb design-ja. Az üvegek előnye, hogy a kialakításuk révén nagyon kellemes inni belőle. Hátránya lehet, hogy nem ajánlott mosogatógépbe tenni – és egyébként is valamennyivel rövidebb az élettartama, könnyebben sérül.
Nagyjából úgy tekintsünk rá, mint egy nagyon strapabíró, vastag üvegpohárra: jó esetben akár egész életünkben kiszolgál minket, de azért nem törhetetlen.
Mozgásban lévőknek…
…tökéletes megoldás lehet a tisztított víz szállítására a rozsdamentes acélból készült kulacsok széles választéka. Ezek nem csak azért praktikusak, mert szinte lehetetlen elpusztítani, hanem azért is, mert ez a legkönnyebb kulacs. Előnyük, hogy több méretben lehet kapni, hátrányük, hogy általában ezek a kulacsok az egyszerűségre törekszenek, és ezáltal kevesebb mintás, mókás verziót lehet belőlük fellelni.
Ha nem „csak” vizet vinne…
…vagy ha a hőmérséklet is fontos, akkor a kerámiabevonatos thermokulacsok lesznek a kedvencei.
Magyarországon is egyre népszerűbb, hogy japán mintára langyos vagy meleg vizet isznak az emberek – nekik tökéletes választás, de azok számára is jól jön, akik ragaszkodnak a nagy melegben a fixen hűs innivalójukhoz. Ezeket a kulacsokat gyakran látni sportolóknál, mert menő élénk színekben is elérhetők.
A dupla falú kialakítás gondoskodik arról, hogy az italok hosszú ideig megőrizzák hőmérsékletüket. A kerámia belső lehetővé teszi, hogy ne csak vizet, hanem bármilyen más hideg, vagy melegitalt is magával vigyen, mert semmilyen szag, vagy utóíz nem marad a kulacsban utánuk. A rozsdamentes acél télen-nyáron jól funkcionál, és meglepően hosszútávú befektetésnek bizonyul egy ilyen termokulacs megvásárlása.
Előre gondolkodóknak…
…ivóvízszűrős kulacsok. A kulacsozásban a legnagyobb hátulütő, hogy mi történik akkor, amikor kifogy a víz. Ilyenkor jönnek az újratöltések: kútról, kihelyezett, ki tudja milyen minőségű és tisztaságú csapokról, hosszú utakon útmenti víznyerőkből.
Azok számára, akiknek nem csak a környezetvédelem, de a saját egészség is fontos, nagyon jó választás egy saját vízszűrővel ellátott kulacs: már ezek is sok színben, méretben kaphatók, kempingezéshez, kiránduláshoz, sportoláshoz, de munkában is jó hasznát lehet venni, hiszen az ember bárhol megtöltheti a kulacsot bármilyen csapvízzel. Előnye, hogy a víz tulajdonságainak összességét javítja, nem csak egyet-egyet.
Ugyanennek a kulacstípusnak létezik rozsdamentes verziója is: azok számára, akik szeretik a tisztított, klórtalanított, káros ásványi anyagoktól megszűrt vizet, de szeretnének a műanyagoktól is mentesülni, ez a legjobb választás.
A megvásárolható kulacsokat erre a linkre kattintva tudja megtekinteni: https://www.vizetiszom.hu/miben_vigyem_magammal_a_tisztitott_vizet_193